April 23, 2019, 5:19 am
Home Evenimente trifestene Evenimente2016 Sedinta acordare titlu de cetateni de onoare

In data de 04.09.2016, Consiliul Local Trifesti, prin primarul comunei Dan-Marian Lupu, a acordat, in cadrul unei ceremonii festive , diplome de cetateni de onoare catorva persoane care de- a lungul timpului si - au adus aportul in viata educativa, spirituala, economica si medicala a comunei: invatator Stoean Dumitru, tehnician veterinar Ichim Maria, profesor Gheorghe Constantin, preot Miron Gheorghe si post mortem doctor Patrascu Horia si invatator Stoean Octavia.

Ne- au onorat cu prezenta vicepresedintele Consiliului Judetean Neamt , Dulama Laurentiu Amedeo, consilierul judetean Mihaela Elena Isciuc, scriitor Gheorghe Neagu, preot Florin Tuscanu si preot Laurentiu Segneanu.

Cu respectul cuvenit, multumim tuturor invitatilor!

Proiect SIPOCA35

VIZITATORI PE SITE